Εκδήλωση για την 43η επέτειο του Πολυτεχνείου - 17 Νοεμβρίου 2016

Οι δάσκαλοι και οι μαθητές των τμημάτων Ε1 και Ε2 του 13ου Δημοτικού Σχολείου Κατερίνης διοργάνωσαν τη γιορτή για την 43η επέτειο του Πολυτεχνείου που πραγματοποιήθηκε στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας. Παρουσιάστηκαν με σκετς και τραγούδια τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν στη εξέγερση του Πολυτεχνείου και προβλήθηκαν σχετικά βίντεο. Οι μαθητές του σχολείου μας, που παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την εκδήλωση, προβληματίστηκαν με τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν. Κάνανε στη συνέχεια πολλές ερωτήσεις στους δασκάλους τους και ενδιαφέρθηκαν να μάθουν περισσότερες πληροφορίες. Πολλά συγχαρητήρια στους δασκάλους των τμημάτων της πέμπτης τάξης Παπαδάκη Αλίκη και Σιάσιο Γεώργιο για την άψογη διοργάνωση!