Αγιασμός Σχολικού έτους 2020-2021 (Ανακοινοποίηση)

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για το σχολικό έτος 2020 – 2021  θα  πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14.09.2020 στις 11:30΄ π.μ.  Η προέλευση των μαθητών, σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση της Παρασκευής το μεσημέρι 11.9.2020, θα γίνει από τις 8:00΄ μέχρι 8:15΄. Η είσοδος των μαθητών στο σχολείο θα γίνεται υποχρεωτικά με μάσκες. Η είσοδος των γονέων δεν θα επιτρέπεται, εκτός πολύ αναγκαίων περιπτώσεων. Ο Αγιασμός θα ξεκινήσει στις 11:30΄ όπως έχουμε ήδη αναφέρει  και θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του σχολείου με τους μαθητές/τριες της Α΄ τάξης και αντιπροσώπους εκπαιδευτικών και μαθητών. Κατόπιν ο ιερέας θα περάσει από κάθε μια τάξη και θα αγιάσει εκπαιδευτικούς και μαθητές. Αμέσως μετά τον Αγιασμό θα αποχωρήσουν μαθητές  (ώρα αποχώρησης 12:15΄ περίπου). Παρακαλούμε για την ασφαλή παραλαβή των παιδιών σας. Τη  Δευτέρα θα γίνει διανομή μασκών και παγουριών στους μαθητές, καλό θα ήταν οι μαθητές μας να φέρουν μαζί τους από το σπίτι τους νερό και φαγητό. Στην τσάντα τους να υπάρχει σακουλάκι με εφεδρική μάσκα σε κάθε μαθητή. Επειδή η επικοινωνία μεταξύ σχολείου και οικογένειας αυτή την περίοδο είναι περισσότερο αναγκαία  παρακαλούμε να έχετε ενεργοποιημένα τα κινητά σας. Το λεωφορείο από τον Αρωνά θα ξεκινήσει 7:50΄ και από το σχολείο 12:15΄ (περίπου). Το Ολοήμερο και η Πρωινή Ζώνη θα λειτουργήσουν από την Τρίτη 15/9/20 και μόνο για τους γονείς που την έχουν δηλώσει.

Την πρώτη μέρα της σχολικής χρονιάς θα είμαστε ευέλικτοι για τη διευθέτηση όποιων θεμάτων  προκύψουν.

Τηλ. επικοιν:  23510 24470 και 6977995706

Η Δ/νση  του Σχολείου