Επαναλειτουργία Σχολικής Μονάδος 11-1-2021

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Καλή Χρονιά κι ευλογημένη!

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τη Δευτέρα 11.01.2021 το σχολείο μας θα επαναλειτουργήσει με τη δια ζώσης διδασκαλία. Για την καλύτερη – ασφαλέστερη προσέλευση, αποχώρηση και παραμονή των μαθητών μας στο σχολείο μας, απαιτείται καλή - υπεύθυνη συνεργασία των Γονέων – Κηδεμόνων με το Σχολείο, όπως τα παρακάτω:

Προσέλευση μαθητών: Από τις 8:00΄μέχρι τις 8:15, από  την κεντρική είσοδο του σχολείου (όλοι οι μαθητές).

Αποχώρηση μαθητών: Οι τάξεις Α΄,Β΄, Γ΄ από την κεντρική έξοδο του Σχολείου 13:15΄( όπως γινόταν μέχρι τώρα). Οι τάξεις Δ΄, Ε, ΄ΣΤ΄, από την μεγάλη  είσοδο - έξοδο του Σχολείου (πόρτα οχημάτων επί της Πλάτωνος) στις 13:10΄.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΙ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΣΤΙΣ ΕΙΣΟΔΟΥΣ - ΕΞΟΔΟΥΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.

Οι μαθητές τη Δευτέρα 11.1.2021 θα πάρουν από το Σχολείο καινούριες μάσκες. Επίσης να φροντίζετε να έρχονται στο σχολείο με εφεδρικές μάσκες. (τουλάχιστον 2).

Οι μαθητές που έχουν συμπτώματα να παραμένουν στο σπίτι όσες μέρες χρειαστεί, για να μην υπάρχει διασπορά και επηρεάζονται άτομα ευπαθή στις οικογένειες των μαθητών μας, με αποτέλεσμα να χάνονται ζωές.

Τα σχολικά γεύματα θα συνεχιστούν με την επανέναρξη των σχολείων.

Θα λειτουργήσει κανονικά και η πρωινή ζώνη και το ολοήμερο σχολείο.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

Η Διεύθυνση του 13ου Δημοτικού Σχολείου