Σχολική Γιορτή 28ης Οκτωβρίου σχ. έτους 2023-24

Πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία, για ακόμη μια χρονιά, η σχολική εορτή του 13ου Δημοτικού Σχολείου Κατερίνης για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου του 1940. Οι μαθητές των τμημάτων Δ1 και Δ2, με τη βοήθεια των δασκάλων τους, παρουσίασαν μια καταπληκτική εκδήλωση με τραγούδια και σκετς. Γονείς, συγγενείς και μαθητές του σχολείου απόλαυσαν τα παιδιά που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και το αποτέλεσμα ήταν άρτιο αισθητικά. Μπράβο παιδιά! Ένα μεγάλο μπράβο και στους δασκάλους των τμημάτων της Τετάρτης τάξης Σμιλίδη Τραϊνού και Καραουλη Θωμάης που, υπό την καθοδήγησή τους, τα παιδιά ανταπεξήλθαν στις απαιτήσεις της γιορτής.

Ακολουθούν φωτογραφίες από τη σχολική γιορτή της επετείου της 28ης Οκτωβρίου του 1940.