Γιορτή Χριστουγέννων 2023

Για ακόμη μια χρονιά πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του 13ου Δημοτικού Σχολείου Κατερίνης. Οι μαθητές της Β’ τάξης με την βοήθεια της δασκάλας τους κ. Μπαμπαλή Ειρήνης καθώς και της μουσικού του σχολείου μας κ. Καρκάλη Μαρίας, παρουσίασαν μια καταπληκτική γιορτή με τραγούδια και σκετς. Γονείς και συγγενείς απόλαυσαν τα παιδιά που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και το αποτέλεσμα ήταν αισθητικά άρτιο. Μπράβο παιδιά!

Επίσης διάφορα τμήματα πέρασαν από τις τάξεις και τον διευθυντή και είπαν τα κάλαντα. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασε τσουρέκια και δώρα στα παιδιά. Οι μαθητές του τμήματος ΣΤ1, με την καθοδήγηση της δασκάλας τους κ. Λιμπανοβνού Μαρίας, παρουσίασε ένα Χριστουγεννιάτικο χορευτικό στην αυλή του σχολείου. Όλοι οι μαθητές συμμετείχαν στις εορταστικές εκδηλώσεις και πέρασαν φανταστικά!

Καλές Γιορτές, Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος!

Ακολουθούν φωτογραφίες από τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας