Σχολική Γιορτή 25ης Μαρτίου σχ. έτους 2023-24

Πραγματοποιήθηκε και φέτος η γιορτή του εορτασμού της 25ης Μαρτίου από την ΣΤ’ τάξη του σχολείου μας.

Ο διευθυντής του σχολείου κ. Παπαδόπουλος Ελευθέριος προλόγησε τη γιορτή με έναν σύντομο χαιρετισμό, αναδεικνύοντας το νόημα της επανάστασης του 1821. Οι μαθητές των τμημάτων ΣΤ1 και ΣΤ2 με τη βοήθεια και την καθοδήγηση των δασκάλων τους κ. Λιμπανοβνού Μαρίας και κ. Βαρμάζη Αντώνιου παρουσίασαν μια καταπληκτική παράσταση με τα παγωμένα πορτραίτα του 1821! Τα παιδιά, με την εξαιρετική ερμηνεία τους, κατάφεραν να συγκινήσουν το κοινό που παραβρέθηκε. Οι γονείς και οι μαθητές που παρακολούθησαν τη γιορτή χειροκρότησαν την προσπάθεια όλων των μαθητών. Μπράβο παιδιά, περάσαμε καταπληκτικά!

Ακολουθούν φωτογραφίες από τη σχολική γιορτή της επετείου της 25ης Μαρτίου του 1821.