έναρξη σχολικής χρονιάς 2021-22

Αγαπητοί μας μαθητές και μαθήτριες,
αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

ο Αγιασμός για το σχολικό έτος 2021 – 2022 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 13/9/2021 στις 9:30΄ π.μ. (Το λεωφορείο από τον Αρωνά θα ξεκινήσει στις 09:10 και όλοι οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το Σχολείο 10:15΄)

ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΔΕΙΞΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΡΝΗΤΙΚΟΥ ΑΥΤΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ (SELF TEST) COVID-19.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο με μάσκα και θα την φορούν σε όλη τη διάρκεια της παραμονής τους στο σχολείο.

Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ (ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ).

Η είσοδος στο σχολείο επιτρέπεται μόνο στους μαθητές και στο προσωπικό του σχολείου. Οι γονείς θα παραδώσουν τα παιδιά στους εκπαιδευτικούς στην είσοδο. Σε περίπτωση ειδικού λόγου θα πρέπει να έχει ενημερωθεί ο Διευθυντής, ώστε αν κριθεί απαραίτητη η «δια ζώσης» συνάντηση να γίνει μόνο κατόπιν ραντεβού, σύμφωνα με το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ.

Οι μαθητές θα γνωρίσουν τους εκπαιδευτικούς και την αίθουσα τους.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Παπαθανασίου Βασίλης